Artur Travel Puzzle your trip

Artur Travel Mice

Wydarzenia kulturalne

Opis

MALTA FESTIVAL POZNAN (koniec czerwca)

Od 1991 roku festiwal jest jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w centralnej i wschodniej Europie. W miejscu tym spotykają się teatr, muzyka, taniec i film. Festiwal został powołany w celu przedstawienia szerszej publiczności rozmaitych wydarzeń artystycznych i kulturalnych.

Festiwal Żydowski w Krakowie (czerwiec/lipiec)

"Życie jest tym co nas interesuje – jest zdumiewającą możliwością odradzania i zakwitania na nowo. Ten festiwal to niekończąca się celebracja żydowskiego stylu życia". Krakowska dzielnica Kazimierz - symbol zagłady Żydów w czasach wojennych, dziś na nowo ożywa i stanowi centrum życia kulturalnego.

Jarmark Św. Dominika w Gdańsku (lipiec/sierpień)

To wydarzenie na otwartym powietrzu, gdzie z zakupami przeplatają się wydarzenia kulturalne. To najstarszy, najbardziej znany, największy w Polsce (i jeden z większych w Europie) festiwal, którego korzenie sięgają XIII wieku. Został on ustanowiony bullą papieża Aleksandra IV, który nadał Dominikanom gdańskim przywilej organizowania Jarmarku.

Festiwal Pierogów w Krakowie (sierpień)

To wydarzenie na świeżym powietrzu, którego główną atrakcją są pyszne, polskie pierogi. Spotkanie ma miejsce na krakowskim Małym Rynku a miejscowe wyroby zostają ocenione zarówno przez odwiedzających jak i przez profesjonalne jury.

Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich (koniec sierpnia)

Zespoły z różnych krajów i kontynentów stają do rywalizacji o najważniejsze trofeum - "Złotą Ciupagę". To niezwykłe wydarzenie gromadzi tłumy fanów, którzy z góralami z różnych zakątków świata chcą przeżyć folklorystyczną przygodę.

Festiwal Ceramiki w Bolesławcu (koniec sierpnia)

Bolesławiec to miejsce gdzie produkowane są najsłynniejsze i najlepiej rozpoznawane naczynia ceramiczne. Ta tradycja, celebrowana każdego roku pod koniec sierpnia, jest największym wydarzeniem regionu i promuje Bolesławiec i ceramikę nie tylko w Polsce, ale także w Europie i na świecie.

Winobranie Zielona Góra (koniec sierpnia)

To główne wydarzenie regionu, nagrodzone dwoma certyfikatami Polskiej Organizacji Turystycznej "Najlepszy Produkt Turystyczny". Podczas obchodów możemy być świadkami licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych, takich jak: Nocny Bieg Bachusa, koncerty muzyki pop, orkiestry dętej, orkiestry symfonicznej, występy teatralne i wystawy.

Jarmark Świąteczny w Krakowie (listopad/grudzień)

To coroczne wydarzenie w kalendarzu kulturalnych wydarzeń Krakowa. Na jarmarku zakupić można liczne ozdoby świąteczne, prezenty, zabawki, słodycze oraz smaczne i pożywne potrawy. Do niekwestionowanych symbolii tego wydarzenia należy pyszne grzane wino.

Formularz zapytania
Zapraszamy do wypełnienia formularza zapytania. Dzięki temu będziemy mogli przygotować ofertę dopasowaną do Państwa oczekiwań.
Nasi konsultanci odpowiedzą w ciągu 24h.
Rodzaj pokoi